Створена Петром Дроздовським (автор ідеї) і Миколою Обезюком і встановлена 2008 року. Скульптура символізує пам’ять про 3,5 мільйони дітей – жертв Голодомору-геноциду, а також тих, хто вижив у 1932–1933 роках, але не мав дитинства. Дівчинка тримає в руках 5 колосків пшениці, що нагадують про постанову ЦК КПРС «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 року. Народ назвав цю постанову «законом про 5 колосків». Згідно з цим «законом», голодним селянам заборонялося збирати залишки врожаю на зібраних колгоспних полях. Порушників карали розстрілом або ув’язненням на 10 років таборів. Серед розстріляних за цією постановою були і діти.
no subject
no subject
Створена Петром Дроздовським (автор ідеї) і Миколою Обезюком і встановлена 2008 року.
Скульптура символізує пам’ять про 3,5 мільйони дітей – жертв Голодомору-геноциду, а також тих, хто вижив у 1932–1933 роках, але не мав дитинства.
Дівчинка тримає в руках 5 колосків пшениці, що нагадують про постанову ЦК КПРС «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперації та зміцнення суспільної (соціалістичної) власності» від 7 серпня 1932 року.
Народ назвав цю постанову «законом про 5 колосків».
Згідно з цим «законом», голодним селянам заборонялося збирати залишки врожаю на зібраних колгоспних полях.
Порушників карали розстрілом або ув’язненням на 10 років таборів. Серед розстріляних за цією постановою були і діти.
no subject